Laupäeval ja pühapäeval, 18.-19. mail on hea võimalus tutvuda oma kodukandi ka nende soppidega, kuhu muidu ei oskakski sattuda.

Käima on lükatud koostööprojekt „Pealinnast piirilinna”, mis kutsub põhjarannikut avastama. 18.–19. mail toimub kahe päeva jooksul Eestimaa Põhjarannikul mitmeid põnevaid ja kaasahaaravaid sündmusi. Külalisi ootavad nii kohalikud muuseumid, mõisad, kohvikud ja restoranid kui ka erinevad majutusasutused, tegevusklubid ning vaatamisväärsused – üle 120 tegevuspaiga ootavad külastajaid.

Eriti rõõmustav on see, et kaardile on jõudnud palju tegevusi ja looduses liikumist pakkuvaid tegevuskohti, sest kaasa löövad ka kohalikud giidid ja matkajuhid, valmis oma kodukoha loodust ja kultuurilugu tutvustama kõigile. Leidub ka täiesti erilisi paiku, mis ainult selleks päevaks on võtnud ette üllatusliku ürituse korraldamise. Kogu info nii tegevuspaikade kui programmide kohta on leitav ühelt aadressilt, pealinnastpiirilinna.ee, mida kasutades saab igaüks ise oma teekonna kokku sättida.

Põhja-Eesti kuus idapoolset Leader-tegevusgruppi said mõne aasta eest kokku ja otsustasid üheskoos ette võtta koostööprojekti, mis kannab tänaseks nime „Pealinnast piirilinna”. Mõtet põhjaranniku turismi ühendamisest on mõeldud juba pikka aega – nüüd on olemas ka rahaline tugi Leader-programmist, et antud projekt reaalselt ellu viia. Meil on põhjarannikul ühine geograafiline ja kultuuriline taust. Meid ühendavad meri ja Tallinna-Narva maantee, mida mööda pidevalt sõidame. Kogu piirkonna oluline arendustegur on turism. Oleme algatanud koostööprojekti, mis otseselt on suunatud põhjaranniku turismiettevõtjatele, kaudselt kogu piirkonna külalistele.

Põhjarannikul jätkub tegevust ja avastamist loomulikult alati, kuid 18.-19. mail on see kõik võimendatud ning avame koostöös kohalike ettevõtlike inimestega ka neid uksi, mis tavapäraselt ehk suletuks jäävad. 18. mai on ka ju muuseumide öö – avastamist väärivad kindlasti kohalikud väikemuuseumid. Koostööprojekti laiem eesmärk on piirkonna turismipotentsiaali tõstmine, koostöö elavdamine turismiettevõtjate ja partnerite piirkondade turismiettevõtjate vahel, teenuste kvaliteedi parandamine koolitusprogrammi, õppe- ja kogemusreiside korraldamise ning fotopanga loomise kaudu.

Üritus leidis endale telje ajaloolisest postimaanteest, mida mööda rännates jääb uudistajate teele ja lähiümbrusse nii Põhja-Eesti kauneid looduspilte kui kvaliteetseid turismiteenuseid pakkuvaid tegevuspaiku – seda teed soovitame kiirtee asemel loomulikult ka turistidele.
Igaühel on võimalus oma teekond ise luua – tulla võib autoga, rattaga või suisa paadiga! Lisainfot maikuu kolmandal nädalavahetusel põhjarannikut kaunistavate ürituste kohta leiab „Pealinnast piirilinna” kodulehelt pealinnastpiirilinna.ee ning Facebookist.

Projekti partnerid on MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu, MTÜ Arenduskoda, MTÜ Partnerid, MTÜ Virumaa Koostöökogu, MTÜ Kirderanniku Koostöökogu ja MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing.